inc

Sakmė apie Merą ir Naglį

Paspauskite pele ant paveikslėlio ir mėgaukitės.

Sakmė apie Merą ir Naglį 1 Sakmė apie Merą ir Naglį 2 Sakmė apie Merą ir Naglį 3 Sakmė apie Merą ir Naglį 4

Sakmė apie Merą ir Naglį

Toli toli, pačiame Lietuvos pakraštyje, ten iš kur saulė pateka, ... tais senais laikais, kai Nalšia didžiausią galybę buvo pasiekusi, jos valdovo šeimoje gimė dukrelė, vardu Kūna. Laiminga ir visų mylima ji išaugo aukšta kaip liepa, o graži – kaip iš pasakos.


O kitame Lietuvos krašte, Mėguvos šalies sostinėje Palangoje, ten, kur saulė į jūrą leidžiasi pailsėti, gyveno garsus karžygis Naglis. Tikras milžinas buvo, niekas visoje Žemaičių žemėje jam prilygt negalėjo.


... išgirdę viens apie kitą jaunieji, pajuto kad jausmai sako būti kartu, kad nebegali vienas be kito toliau gyventi. Tačiau galingasis Nalšios valdovas tegalvojo kaip savo galybę dar padidint, ir buvo sugalvojęs savo dukrą už kilmingo rusų kniaziaus ištekinti ir jo žemes prie savosios Nalšios prijungti. Išgirdęs apie dukters norus, įsakė ją uždaryti į aukščiausiąjį pilies bokštą, įdant gerai pagalvotų.


- O Praamžiau, tėve garbusis, - ėmė maldauti Naglis, užlipęs ant aukščiausio kalno, kur šventąją ugnį dievų garbei žemaičiai kūreno. – išgelbėk jaunąją širdelę nuo nemylimo svetimšalio, išvaduok nuo pikto tėvo.


- Gerai, - išklausęs atsakė jam Praamžius. – Rytui auštant tavo gražuolė pavirs sraunia upele (pasikeis vardą į Merą, kad nieks jos neatpažintų) ir atplauks pas tave. Bet tu privalai jos laukti, kad ir kiek laiko praeitų.


Ir Naglis pasižadėjo laukti ...


Pradėti


Atnaujinta 2012-12-05

Legendos ir pasakos apie smėlį... jūrą... kopas...

Į viršų

Informacinė svetainė apie apgyvendinimo paslaugas Kuršių nerijos gyvenvietėse www.kopos.lt pristato Eduardo Mieželaičio pasaką "Neringa".Google
 

Vaiva.lt apie tai, kas daro mus laimingai!
Virtualios 3D panoramos
Aktyvus poilsis Jums
Nidos kempingas
Kelionės su PegasusTour
Kalbos praktikos centras
Vaikiški drabužiai internetu
Dovanėlės sužadinti aistrą

Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

© Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info