inc

Atnaujinta 2012-12-08

Neringos Miestas


Atvykę keltu iš Klaipėdos į Smiltynę, patenkate į Kuršių neriją – siaurą 97 km ilgio pusiasalį, skiriantį Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Plačiausia nerijos vieta – 4 km, siauriausia – 400 m. Lietuvai priklauso šiaurinė 52 km ilgio Kuršių nerijos dalis, kurioje ir įsikūręs Neringos miestas. Jo teritorija pietuose ribojasi su Rusijos Federacijai priklausančia Kaliningrado sritimi.

Neringos miestą sudaro keturios Kuršių nerijos gyvenvietės - Nida, Preila, Pervalka ir Juodkrantė. 1961 m. jos buvo sujungtos į vieną administracinį vienetą – Neringos miestą, kurio centras Nida. Neringos miestas yra Kuršių nerijos nacionaliniame parke (KNNP), įkurtame 1991m.

Kuršių nerija yra nepaprasto grožio, unikalus, savitas žemės lopinėlis, daug amžių kurtas gamtos ir prižiūrėtas žmogaus. Kuršių nerijos peizažas savitas smėlio kopomis su reta augmenija, smėlingame dirvožemyje augančiu mišku, kuriame vyrauja pušys ir kalnapušės, daugiausia sodintos žmonių. Miškai dengia 70,1 proc. Nerijos paviršiaus. Juose galima pamatyti laisvai vaikštinėjančių briedžių, stirnų, šernų, lapių, kiškių.

Kuršių nerijoje iš viso randama apie 9000 augalų rūšių, iš kurių net 27 įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą. Natūrali Nerijos gamtinė aplinka – didžiausia mūsų turima vertybė, traukianti lankytojus iš viso pasaulio.

Veikiamas savitos kuršių nerijos gamtos ir beveik atskirtas nuo žemyno žmogus statė originalius, jo pasaulėjautą atspindinčius pastatus. Gyvenvietėse vyrauja nendrėmis ir raudonomis čerpėmis dengtų stogų architektūra. Niekur kitur jūs nepamatysite raštais išmargintų išdidžiai besisukiojančių žirgelių bei vėtrungių. Šios vėtrungės liudija apie pagrindinį Neringos gyventojų užsiėmimą – žvejybą.

Su Kuršių nerijos istorija jus supažindins Neringos istorijos muziejaus ekspozicijos: Žvejo etnografinė sodyba ir Kuršių nerijos gyventojų verslų ekspozicija, Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos muziejus.

Gintaras, vadinamasis Baltijos auksas, - taip pat neatsiejama Neringos įvaizdžio dalis. Nidoje įsikūrusioje Virginijos ir Kazimiero Mizgirių gintaro galerijoje-muziejuje jūs išgirsite gintaro istoriją – kaip jis susidarė, kur jo radimvietės, kaip jis apdorojamas ir paverčiamas juvelyrikos stebuklu.

Kuršių nerijos gamta ir ramybe nuo seno žavėjosi menininkai. Rašytojas, Nobelio premijos laureatas Thomas Mannas Nidoje praleido tris vasaras. Jo vasarnamyje dabar įkurtas memorialinis muziejus ir Thomo Manno kultūros centras, kuris tapo ir tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo, susitikimų centru. XIX a. pabaigoje Nidoje, H.Blode‘s viešbutyje (dab. „Nidos smiltė“) buvo įsikūrusi vokiečių dailininkų ekspresionistų kolonija.

Tačiau Neringa – ne tik nepaliestos gamtos, kopų ir žvejų kraštas, bet ir vienas gražiausių bei populiariausių Lietuvos kurortų. Svetingi viešbučiai ir poilsio namai visada pasiruošę puikiai priimti svečius, organizuoja pramogas, pataria, kaip turiningai praleisti laisvalaikį: galėsite paplaukioti atvirame ir uždarame baseine, pasikaitinti saunoje ir pirtyje, pasportuoti sporto salėje, pažaisti krepšinį, tenisą, minigolfą, biliardą, kėgliais ar pasimėgauti gydomuoju masažu. Dviračių taku nuo Nidos iki Pervalkos organizuojamos pažintinės pėsčiųjų ir dviratininkų ekskursijos bei žygiai. Smagu paplaukioti burlentėmis, jachtomis, vandens dviračiais, kateriais bei senosiomis kuršių žvejų valtimis – kurėnais, pastatytas pagal autentiškus brėžinius.

Mieste nuolat vyksta kultūriniai ir sporto renginiai, menininkų parodos, konferencijos, kurių daugelis jau kuria ir savas tradicijas.

Pabuvojus Neringoje sustiprėja žmogaus kūnas ir siela, o širdis prisipildo meilės gamtai ir žmogui.
Parengta pagal Neringos miesto savivaldybės administracijos informacinį leidinį turistui.


 • Apie Neringą rašo...>>>
 • Į viršų


  Google
   

  Vaiva.lt apie tai, kas daro mus laimingai!
  Virtualios 3D panoramos
  Aktyvus poilsis Jums
  Nidos kempingas
  Kelionės su PegasusTour
  Kalbos praktikos centras
  Vaikiški drabužiai internetu
  Dovanėlės sužadinti aistrą

  Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

  Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

  © Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info