inc
Iš senolių lupų mus pasiekusiose legendose pasakojama, esą senų senovėje užmario krašte gyvenusi milžinė Neringa ...

Legenda apie Neringą (1 variantas)

Seniai, seniai toje vietoje, kur dabar yra Karvaičių kalnas, saloje stovėjo likimo dievaitės Laimos šventykla, o pilį toje saloje valdė kunigaikštis Karvaitis. Vieną rudenį kunigaikštis susilaukė dukrelės. Mažylė, matyt, deivės Laimos globojama augo daili, protinga, geros širdies. O kai tėvai jai Neringos vardą davė, mergaitė ne dienomis, o, regis, valandomis ėmė augti. Devynių mėnesių jau daili mergina buvusi.

Aštuoniolikos sulaukusi nepaprastais darbais išgarsėjo. Audros metu įbrisdavo į jūrą ir, už inkarų paėmusi žvejų laivus, atplukdydavo juos prie kranto. Girių tankmėje pasiklydusiam keleiviui kelią parodydavo. Vežimą, smėlyje įklimpusį, ištraukdavo.

Toli pasklido garsas apie merginos grožį ir gerumą, minios jaunikių rėžė apie ją sparną. Tačiau ji pareiškė tekėsianti tik už to, kuris per marias iki Ventės pilies akmenį permesiąs. Šią užduotį sugebėjo atlikti tik pats Ventės pilies paveldėtojas, ir Neringa tapo jo sužadėtine. Užsirūstino dėl Neringos savivalės Bangpūtys, slapčia tikėjęs, kad neatsiras tinkamo jaunikio ir galiausiai jis pats vesiąs Neringą, sukėlė baisią audrą.

Trylika dienų ir naktų dangus su žeme maišėsi. Keletą metų siautė audra, jūros bangos sunešė gausybę smėlio, užtvindė laukus ir pievas, grasino Ventės piliai. Tuomet milžinė Neringa sumanė apginti žmones nuo Bangpūčio užmačių. Prisisėmusi prijuostėn smėlio, brido į vandenį, ir, kur smėlį bėrė, ten kopa kilo. Milžinė supylė ištisą sausumos ruožą – smėlio taką, atskyrė šėlstančią jūrą nuo marių – bangoms ir vėjui kelią pastojo, žvejams ramią įlanką atitvėrė. Nuo to laiko tarp vandens įsiterpusią smėlio juostą žmonės Neringa praminė.

Praėjo daug metų. Senasis kunigaikštis Karvaitis, namiškių globojamas, ramiai leido karšinčiaus dienas. Kraštą valdė Neringa su vyru, ir žmonės gyveno laimingai: aruoduose netrūko grūdų, tinkluose – žuvų. Tačiau iš vakarų ir iš pietų atjoję šarvuoti riteriai ugnimi ir kalaviju ėmė niokoti Lietuvos žemę. Gindama savo kraštą žuvo ir Neringa, padėjo galvas visa jos giminė.

  Pradžia Pirmyn

  Mielieji, kviečiame iliustruoti šias legendas ir atsiųsti mums skenuotus piešinius el.paštu cd@kopos.lt. Laiško pavadinime būtinai įrašykite "Legenda apie Neringa". Gražiausios ir idomiausios iliustracijos papuoš legendas šiame tinklapyje, o jų autoriams padovanosime kompaktinį diską (CD/DVD) su gražiausiais Kuršių nerijos vaizdais. Linkėdami sėkmės laukiame jūsų piešinių!  

Atnaujinta 2012-12-08

Legendos ir pasakos apie smėlį... jūrą... kopas...

Į viršų

Informacinė svetainė apie apgyvendinimo paslaugas Kuršių nerijos gyvenvietėse www.kopos.lt pristato Eduardo Mieželaičio pasaką "Neringa".Google
 

Vaiva.lt apie tai, kas daro mus laimingai!
Virtualios 3D panoramos
Aktyvus poilsis Jums
Nidos kempingas
Kelionės su PegasusTour
Kalbos praktikos centras
Vaikiški drabužiai internetu
Dovanėlės sužadinti aistrą

Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

© Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info