inc
Neringos istorijos muziejus, Pamario g. 53, LT-93124, Nida, Žvejo etnografinė sodyba, Naglių g. 4, LT-93123, Nida
Tel.: (8-469) 52372, (8-469) 51162, El. paštas: neringosmuz@is.lt


Apie muziejų
Naujienos, įvykiai, renginiai
Neringos istorijos muziejus
Žvejo etnografinė sodyba
Kurėnų vėtrungės
Archyvinės nuotraukos

Žvejo etnografinė sodyba

Buvusiame Inkaro kaime sodyba įsikūrė 1900 metais su pagrindinis etnografiniu pastatu – žvejo namu. Tačiau aštunto dešimtmečio pradžioje ledo lytys jį sugriovė. Tuomet jame gyvenusi šeima buvo iškelta kitur, o namą atstačius čia įrengta etnografinė sodyba.


Joje įkurta ekspozicija supažindina lankytoją su nerijos žvejų buitimi. Name yra šešios patalpos; keturios vienoje pusėje, dvi – kitoje. Jas skiria koridorius. Jei įėjęs pasuksite į kairę, atsidursite virtuvėje, kurioje stovi baltų glazūruotų koklių viryklė su duonkepe krosnimi. Už virtuvės esanti patalpa vadinama “magia stuba” (mažoji stuba), antras kambarys – tai “diža stuba” (didžioji stuba), ketvirta patalpa – pristubė. Ji greta virtuvės, tarp didžiosios stubos ir koridoriaus.


Gyvenamojo namo virtuvė ir trys kambariai apstatyti autentiškais baldais. Ypač įdomios ornamentuotos kėdės, miegamojo komplektas, kraičio skrynia, puošta tapytais ornamentais. Ant kambario sienų eksponuojami jaunamartės ir sidabrinių vestuvių vainikėliai.


Visos patalpos įrengtos taip, kad atspindėtų senųjų žvejų gyvenimą. Šalia sodybos stovi žvejų laivai – nuo valtelės iki bradinės valties, arba kitaip – kurėno. Visi jie originalai.


Rekonstruojama sodyba


2014 m. vasaros sezoną Neringos gyventojams ir svečiams atvers duris rekonstruota Žvejo etnografinė sodyba Nidoje. Bus atlikti senojo pastato ir kiemo tvarkymo darbai. Pastatas bus perdažytas tomis pačiomis Kuršių nerijai būdingomis spalvomis, bus pakeisti langai ir langinės, išlaikant tas pačias medžiagas, spalvas ir raštus. Senasis nendrių stogas bus perdengtas, restauruotos vėjalentės ir lėkiai. Atnaujinant sodybos tvoras ir vartelius bus išsaugoti autentiški vyriai ir kabliukai, o susidėvėję bus pagaminti pagal senuosius pavyzdžius. Remonto darbai bus atlikti ir pastato viduje.


Senasis pastatas buvo dviejų galų gyvenamasis namas. Vėliau prie jo pristatytas dar vienas - lygiai toks pat. Taip muziejus išsiplėtė nenusižengiant senosioms statybos tradicijoms - vaikams sukūrus savo šeimas žvejai neretai plėsdavo namą pristatydami naujų patalpų. Iki šiol senajame name buvo eksponuojami autentiški senųjų žvejų buitį atspindintys baldai, audiniai, namų apyvokos ir darbo įrankiai, kieme vykdavo įvairūs renginiai.Paspauskite pele ant nuotraukos, kurią norėtumėte pamatyti didesnę. (Nuotrauka atsidarys naujame lange!)Atnaujinta 2014-02-10

Į viršų

Neringos vėtrungės – gražiausi ir unikaliausi Kuršių nerijos simboliai


Google
 

IRKLAKOJIS - aktyvus poilsis ir pramogos Neringoje

Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

© Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info